Fotoslužby

Fotoslužby

Protože je fotografování mým koníčkem, není problém tyto znalosti a dovednosti využít i pro Vás.

Mou specializací je dokumentace dění kolem sebe. Za tímto účelem jsem založil komunitní WEB www.janovice-bystre.cz, který trvale naplňuji fotografie ze všech veřejných akcí, které se u nás, na Bystrém, dějí. A že jejich hodně...

Na tomto WEBu také můžete zhodnotit úroveň a kvalitu mé práce. Některé své fotoseriály jsou k prohlédnutí zde v sekci FotoReportáže.

A nyní k nabízeným službám


Portrétní fotografie dětí

mám k dispozici malý fotoateliér, je možné jej dokonce přivés s sebou do místa bydliště. Během cca hodinové fotografické seance vznikne cca 10-20 kvalitních fotografií vašeho dítěte. Jsou pořízeny v kvalitě, která umožní tisk nejen malých fotografií na památku (o rozměru například 10x15 cm - tyto lze vytisknou přímo na místě fotografování), ale lze vyrobit i fotografie v různé adjustaci až do velikosti cca 70 x 40 cm, což je již pořádně velká fotografie.


Seriál snímků z rodinné oslavy

poměrně častý problém - slaví se kulatiny, narození dítěte, maturita, ukončení školy atd. atd - příkladů najdeme hodně. OK, role jsou rozdány, každý z hostů ví, co má dělat, nebo nedělat a jen je potřeba mít také nějaké fotografie. Obvykle to dopadne tak nějak, vždy se najde nějaký ten kompakt, nebo pomůže mobil a tak se blýská. Jenže, po ukončení akce se už nenajde nikdo, kdo by záběry sebral, zpracoval, vytřídil a vyrobil z nich něco, co by bylo možné také někdy později ukázat, nebo si akci jen tak, pro sebe, připomenout.

A zde je možné celý problém vyřešit jednoduše - prostě se najme fotograf, který není ani host, ani oslavenec a má jen jeden úkol - zpracovat a dodat dokumentační sérii fotografií z akce. Samozřejmě vždy v rozsahu, zadaném a dohodnutém před akcí. Oslavenec i hosté se mohou tak plně soustředit pouze na oslavu a své fotoaparáty, či mobily mohou s klidem odložit.

Za typický příklad lze využít nedávnou oslavu narozenin. Jednalo se o poměrně velkou akci, výsledkem bylo celkem 119 fotografií, které postupně zmapovaly celou akco od příchodu hostů, gratulací, následné zábavy a veselí.
Série fotografií pak mohla být přímo využita na tvorbu a tisk fotoknihy a oslavenec má památku a také co ukázat případným návštěvám
 


Speciálním druhem těchto akcí je pak dokumentace svatby.

Jedná se o akci velmi náročnou svým rozsahem a pro přímo zainteresované (nevěstu a ženicha) také pro svou neopakovatelnost a vyjímečnost.  
Zřejmě každý má představu o tom v jakém stresu pro organizátory svatby probíhají a přímo zainteresovaný host, či člen rodiny, prostě na fotografování není dostatečně odstíněn od problémů a obtížně se mu na dokumentaci dění soustředí. Proto taková akce přímo vyžaduje spolehlivého fotografa, který má představu, jak se svatba vlastně fotografuje a co je očekáváno na výstupu.

Rozsah fotoprací svatby lze pak rozdělit na několik úrovní:

 • "malá sada" - dokumentace oficiální části + společné fotografie po obřadu
  cca 50 snímků z obřadu a cca 10 snímků se společných fotografií (nevesta a ženich, rodiče, svědkové...), 2 až 3 hodiny práce fotografa
 • "střední sada" - dokumentace oficiální části + společné fotografie po obřadu + hostina, cca 3 hodiny práce fotografa
  cca 70 snímků z průběhu
 • "velká sada" - dokumentace oficiální části + společné fotografie po obřadu + hostina + zábava, cca 5 hodin práce fotografa
  cca 100 - 150 snímků z průběhu
 • "kompletní sada" - kompletní celodenní dokumentace včetně příprav na zahájení, příjezd hostů, obžad, hostina, zábava, celodenní práce fotografa
  cca 200 snímků
 • "svatební fotografie" - samostatná sada speciálních fotografií nevěsty a ženicha ve vybraném vhodném prostoru, společné fotografie s rodiči, svědky, družiček a podobně
  cca 20 speciálně zaměřených fotografií, fotí se většinou po obřadu, nebo hostině, je nutné na fotografování vyhradit cca 2 hodiny a počítat s nutnou spolupráci fotografovaných osob


Seriál snímků ze společenské akce

Veřejná akce, důstojné prostředí a opět, fotoaparáty blikají, ale záběry končí na datové kartě u majitele fotoaparátu a není jisté, zda je vůbec fotografovaný uvidí. Řešením je nezávislý fotograf, který ví, co se od něj vyžaduje, není ničím jiným rozptylován a je vybaven portřebnou technologií. Takže, slavnostní průběh není ničím rušen, průběh je plynulý a výsledek? Tím se sada fotografií, které zobrazují každého aktéra společenské akce a je pamatováno i na společné závěrečné fotografie i na celkové záběry a zarámování do místa a času.

A příklad? Třeba akce "Vítání občánků" na Obecním úřadě, nechybí nic podstatného, fotografie vypráví příběh a je možné z nich vytvořit i malou sadu pro rodiče vítaného dítěte. Tedy kompletní sadu fotografií pro pořadatele do archivu, a vybraných několik fotografií pro rodiče do alba svého dítěte.
Fotografický seriál je samozřejmě také ke shlédnutí.


Sportovní akce

Každá sportovní akce vtáhne aktéry a nakonec i diváky do dění. Pokud se jedná o masový sport, jako je například fotbal, kdo by myslel na fotografování. A tak vznikají osamocené záběry, které jsou využity u fotografa, občas jsou vyvěšeny na Facebooku a podobně. Organizátor však potřebuje ucelenou sadu fotodokumentace a na ni nemá v průběhu akce čas. Není nic jednoduššího, než pověřit spolehlivého fotografa, který dokáže zdokumentovat celou akci pěkně od začátku do samého konce.

Opět, příkladů je několik - třeba KopAtanec, který se konal již druhým rokem u nás na Bystrém. Velká akce, u níž jsou zapojeni všichni, kteří jdou kolem a na focení moc času není. Vzniká tak 209 záběrů, na kterých se každé mužstvo i organizátoři najdou a z celé sady je vidět, s jakým nasazením se o stupně vítězů bojovalo.