Ceník fotoprací

A nyní k nabízeným službám


Portrétní fotografie dětí

mám k dispozici malý fotoateliér, je možné jej dokonce přivés s sebou do místa bydliště. Během cca hodinové fotografické seance vznikne cca 10-20 kvalitních fotografií vašeho dítěte. Jsou pořízeny v kvalitě, která umožní tisk nejen malých fotografií na památku (o rozměru například 10x15 cm - tyto lze vytisknou přímo na místě fotografování), ale lze vyrobit i fotografie v různé adjustaci až do velikosti cca 70 x 40 cm, což je již pořádně velká fotografie.


Seriál snímků z rodinné oslavy

poměrně častý problém - slaví se kulatiny, narození dítěte, maturita, ukončení školy atd. atd - příkladů najdeme hodně. OK, role jsou rozdány, každý z hostů ví, co má dělat, nebo nedělat a jen je potřeba mít také nějaké fotografie. Obvykle to dopadne tak nějak, vždy se najde nějaký ten kompakt, nebo pomůže mobil a tak se blýská. Jenže, po ukončení akce se už nenajde nikdo, kdo by záběry sebral, zpracoval, vytřídil a vyrobil z nich něco, co by bylo možné také někdy později ukázat, nebo si akci jen tak, pro sebe, připomenout.

A zde je možné celý problém vyřešit jednoduše - prostě se najme fotograf, který není ani host, ani oslavenec a má jen jeden úkol - zpracovat a dodat dokumentační sérii fotografií z akce. Samozřejmě vždy v rozsahu, zadaném a dohodnutém před akcí. Oslavenec i hosté se mohou tak plně soustředit pouze na oslavu a své fotoaparáty, či mobily mohou s klidem odložit.

Za typický příklad lze využít nedávnou oslavu narozenin. Jednalo se o poměrně velkou akci, výsledkem bylo celkem 119 fotografií, které postupně zmapovaly celou akco od příchodu hostů, gratulací, následné zábavy a veselí.
Série fotografií pak mohla být přímo využita na tvorbu a tisk fotoknihy a oslavenec má památku a také co ukázat případným návštěvám
 


Speciálním druhem těchto akcí je pak dokumentace svatby.

Jedná se o akci velmi náročnou svým rozsahem a pro přímo zainteresované (nevěstu a ženicha) také pro svou neopakovatelnost a vyjímečnost.  
Zřejmě každý má představu o tom v jakém stresu pro organizátory svatby probíhají a přímo zainteresovaný host, či člen rodiny, prostě na fotografování není dostatečně odstíněn od problémů a obtížně se mu na dokumentaci dění soustředí. Proto taková akce přímo vyžaduje spolehlivého fotografa, který má představu, jak se svatba vlastně fotografuje a co je očekáváno na výstupu.

Rozsah fotoprací svatby lze pak rozdělit na několik úrovní:

 • "malá sada" - dokumentace oficiální části + společné fotografie po obřadu
  cca 50 snímků z obřadu a cca 10 snímků se společných fotografií (nevesta a ženich, rodiče, svědkové...), 2 až 3 hodiny práce fotografa
 • "střední sada" - dokumentace oficiální části + společné fotografie po obřadu + hostina, cca 3 hodiny práce fotografa
  cca 70 snímků z průběhu
 • "velká sada" - dokumentace oficiální části + společné fotografie po obřadu + hostina + zábava, cca 5 hodin práce fotografa
  cca 100 - 150 snímků z průběhu
 • "kompletní sada" - kompletní celodenní dokumentace včetně příprav na zahájení, příjezd hostů, obžad, hostina, zábava, celodenní práce fotografa
  cca 200 snímků
 • "svatební fotografie" - samostatná sada speciálních fotografií nevěsty a ženicha ve vybraném vhodném prostoru, společné fotografie s rodiči, svědky, družiček a podobně
  cca 20 speciálně zaměřených fotografií, fotí se většinou po obřadu, nebo hostině, je nutné na fotografování vyhradit cca 2 hodiny a počítat s nutnou spolupráci fotografovaných osob


Seriál snímků ze společenské akce

Veřejná akce, důstojné prostředí a opět, fotoaparáty blikají, ale záběry končí na datové kartě u majitele fotoaparátu a není jisté, zda je vůbec fotografovaný uvidí. Řešením je nezávislý fotograf, který ví, co se od něj vyžaduje, není ničím jiným rozptylován a je vybaven portřebnou technologií. Takže, slavnostní průběh není ničím rušen, průběh je plynulý a výsledek? Tím se sada fotografií, které zobrazují každého aktéra společenské akce a je pamatováno i na společné závěrečné fotografie i na celkové záběry a zarámování do místa a času.

A příklad? Třeba akce "Vítání občánků" na Obecním úřadě, nechybí nic podstatného, fotografie vypráví příběh a je možné z nich vytvořit i malou sadu pro rodiče vítaného dítěte. Tedy kompletní sadu fotografií pro pořadatele do archivu, a vybraných několik fotografií pro rodiče do alba svého dítěte.
Fotografický seriál je samozřejmě také ke shlédnutí.


Sportovní akce

Každá sportovní akce vtáhne aktéry a nakonec i diváky do dění. Pokud se jedná o masový sport, jako je například fotbal, kdo by myslel na fotografování. A tak vznikají osamocené záběry, které jsou využity u fotografa, občas jsou vyvěšeny na Facebooku a podobně. Organizátor však potřebuje ucelenou sadu fotodokumentace a na ni nemá v průběhu akce čas. Není nic jednoduššího, než pověřit spolehlivého fotografa, který dokáže zdokumentovat celou akci pěkně od začátku do samého konce.

Opět, příkladů je několik - třeba KopAtanec, který se konal již druhým rokem u nás na Bystrém. Velká akce, u níž jsou zapojeni všichni, kteří jdou kolem a na focení moc času není. Vzniká tak 209 záběrů, na kterých se každé mužstvo i organizátoři najdou a z celé sady je vidět, s jakým nasazením se o stupně vítězů bojovalo.

Chcete fotografii ve vysokém rozlišení?

Všechny zde zveřejněné fotografie jsou samozřejmě volně k dispozici, můžete si je stáhnout pro vlastní potřebu.

Pokud by vám zde dostupné fotografie v nízkém rozlišení nevyhovovaly, nabízím další řešení:
fotografie je možné na zakázku vyrobit ve zvolené velikosti a v profesionální kvalitě.

Základní rozměr fotografie je 10x15cm.  Cena za fotografii je dána náklady na výrobu fotografie a odměnou za tvorbu fotografie.
Všechny fotografie jsou vytištěny na kvalitním fotopapíře (lesk) v profesionální laboratoři. Z fotografií bude samozřejmě odstraněn vodoznak.

Pokud by jste chtěli fotografie o větším rozměru - např. 20 x 30 cm, nebo 30x45 cm a větší, můžete se na mne též obrátit.

Lze také získat fotografii ve formátu jpg - tedy v elektronické podobě v rozlišení vhodném pro web a podobně.

Cena za tisk fotografií:

(cena za pořízení a zpracování fotografie je dána velikostí a rozsahem zakázky a není součástí ceny za tisk)

 Klasický formát 3:2

cena

9x13 6,5 Kč
10x15 7,5 Kč
13x18 15,00 Kč
15x21 25,00 Kč
20x30 70,00 Kč

 Digitální formát 4:3

cena

10x13 6,50 Kč
11x15 7,50 Kč
13x17 15 Kč
15x20 25 Kč
20x27 60 Kč

 Čtvercový formát 1:1

cena

13x13 12,50 Kč
15x15 20,00 Kč
20x20 50,00 Kč

 

Velkoformátová fotografie

U tohoto typu fotografie doporučuji zvolit současně vhodnou laminaci a případně i rámování.
Orientační cena
foto 30x45 cm = 310 Kč
foto 30x45 cm = 333 Kč

Praktické a cenově dostupné řešení

Velmi praktické řešení je tisk na lesklý, či matný papír o velikosti 20x30 cm (cca velikost A4) s laminací (pro ochrabu proto pošklození) a kašírace na pevnou podložku. Fotografie je opatřena háčkem na pověšení a bez rámu.

Cena se pohybuje kolem 200 - 250 Kč při této velikosti.

Náklady na výrobu jsou závislé na dodavateli, množství fotografií a rychlosti zpracování.

Pro své fotografie jsem vybral a spolupracuji s firmou Fotoateliér DVF Brno. Dodávají kvalitní fotografie, používají vyzkoušené kvalitní fotopapíry a zaručují tak výbornou a stabilní kvalitu svých tisků.
Ceny tisku standardních fotografií si můžete ověřit zde, velkoformátové fotografie lze nacenit proistřednictvíám jednoduché kalkulačky zde.

 

Vladimír Kutlvašr


Individiální akce - fotoslužba

Na cenu individuálních  fotoslužeb má vliv celá řada věcí a je tvořena vždy na každou zakázku a individuálně.
K jejímu stanovení je potřeba znát mnoho faktorů, jako například:

 • předpokládaný rozsah fotografických prací,
 • počet a velikost fotografií,
 • rozsah následných úprav snímků,
 • náročnost na vybavení a potřebnou techniku (jen fotoaparát, systémový blesk, zábleskové zařízení a podobně)
 • časová náročnost (jen krátká hodinová akce, půldenní zapojení, celodenní akce),
 • místo konání - prostory, dostupnost energie s podobně,
 • vzdálenost od pořádané akce
 • atd.

Neváhejte se na mne obrátit, probereme spolu veškeré náležitosti a vhodný rozsah práce.
Určitě najdeme řešení. Práce budou provedeny s maximální péčí tak, aby byl každý spokojen.


Kontakt:

Ing. Vladimír Kutlvašr

mailvladimir@kutlvasr.cz
telefon: +420 602 760 316
bydliště: Janovice-Bystré č.117


Fotografické práce jsou prováděny na základě živnostenského oprávnění s předmětem podnikání Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona v oboru činnosti Fotografické služby. Zápis do živnostenského rejstříku je veden pod sp.značkou ZUJI/2112/2113/HE na obecním živnostenském úřadě v Jihlavě.
Identifikační číslo: 46322256
Nejsem plátce daně.